Учениците от ОУ Христо Ботев се отличиха с изключителни резултати на областния кръг на олимпиадата по български език и литература за VII клас.
Сред участниците от училището бяха Ева Венцеславова Шаркова, Мария Юлианова Кьолова и Рая Мирославова Домовчийска. Те постигнаха съответно 84, 80 и 79,5 точки, демонстрирайки солидни знания, старание и сериозна подготовка.
Успехът на учениците е резултат от постоянството и целенасочената подготовка под ръководството на преподавателите по български език и литература г-жа Мария Ряпова и г-жа Невена Бодушка.
Ръководството и преподавателите на ОУ „Христо Ботев“ поздравиха Ева, Мария и Рая за достойното представяне и им пожелаха още много бъдещи успехи, вдъхновение и увереност по пътя на знанието.

