С много музика, емоции и почит към българската традиция в село Белозем се проведе VII-ма Национална среща на цигуларите, която събра изпълнители и любители на народната музика от различни краища на страната.
Събитието бе организирано в памет на маестро Иван Михов – изявен музикант и вдъхновител на поколения цигулари. Специален гост на срещата бе Грую Григоров – дългогодишен приятел и сценичен партньор на Иван Михов, с когото са свирили заедно през годините. Поводът за присъствието му бе още по-вълнуващ, тъй като снощи той отбеляза своя 91-ви рожден ден.
И до днес Грую Григоров продължава да изработва цигулки, оставайки верен на занаята и любовта си към музиката – факт, който предизвика искрено уважение и аплодисменти от публиката.
VII-мата Национална среща на цигуларите бе уважена от представители на ръководството на община Раковски, както и от общински съветници, които засвидетелстваха подкрепата си към събитието и към опазването на българските културни и музикални традиции.
Участниците представиха богата програма от народни мелодии и виртуозни изпълнения, превръщайки срещата в истински празник на цигуларското изкуство и фолклора.

