Тържествен празник събра десетки вярващи и духовници днес в енорийската църква Църква „Свети Михаил Архангел“ в квартал Секирово, където беше отбелязан златният юбилей – 50 години от свещеническото ръкоположение на монсеньор Георги Йовчев.
Празничната света литургия премина в тържествена и емоционална атмосфера, а в храма се събраха свещеници и миряни от целия диоцез, за да благодарят за дългогодишното и всеотдайно пастирско служение на духовника. Един от най-вълнуващите моменти по време на честването беше прочитането на поздравително писмо от папа Лъв XIV, който отправи своите благопожелания и апостолическа благословия към монсеньор Йовчев.
Монсеньор Георги Йовчев е една от най-значимите фигури в Католическата църква в България. Роден е в Секирово през 1950 година, а на 9 май 1976 г. е ръкоположен за свещеник. По-късно специализира богословие в Рим, а през 1988 година е назначен за апостолически администратор на Софийско-Пловдивската епархия и е ръкоположен за епископ. От 1995 година оглавява Софийско-Пловдивския диоцез, където в продължение на десетилетия служи с отдаденост и грижа за католическата общност в България.
По време на юбилейното честване вярващите изразиха своята признателност за примера на вяра, смирение и любов, който монсеньор Йовчев дава вече половин век. Празникът се превърна в истинско свидетелство за уважението и обичта към духовника, оставил дълбока следа в живота на католическата общност в страната.

