С тържествени чествания, празнични програми и много усмивки училища и детски градини в община Раковски отбелязаха 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Особено вълнуващ момент бе празничното шествие на учениците от ОУ „Христо Ботев“ – град Раковски, които преминаха от сградата на училището до площад „Европа“. Под звуците на химна „Върви, народе възродени“ ученици, учители и родители изпълниха булевард „Г. С. Раковски“ с празнично настроение, български знамена и цветя. Шествието се превърна в истински символ на почитта към знанието, българския дух и делото на светите братя Кирил и Методий.
Тържествена и емоционална програма представиха и учениците от ОУ „Христо Смирненски“ в НЧ „Свети Свети Кирил и Методий“ – град Раковски. С песни, рецитали и танци децата показаха своя талант и уважение към българската просвета и култура, а присъстващите ги аплодираха бурно.
Празнични прояви по случай 24 май организираха още ОУ „Гео Милев“, ОУ „Д-р Петър Берон“ – село Чалъкови, ОУ „Отец Паисий“ – село Стряма, ПГ „Петър Парчевич“ и ПГСС – Белозем. Във всяко училище празникът бе отбелязан с тържествени церемонии, музикални изпълнения и думи на признателност към учителите и просветното дело.
По време на празника бяха отличени изявени ученици и преподаватели както от самите учебни заведения, така и от Община Раковски. Наградите бяха връчени за високи постижения в образованието, активна дейност и принос към развитието на училищния живот и духовността в общината.
24 май отново обедини деца, учители и родители около най-светлите български ценности – знанието, духовността и стремежа към просвета. Празникът премина с много настроение, гордост и вяра в бъдещето на младите хора в община Раковски.

